Tisnov (Czechy)

W ramach realizowanego programu Comenius uczniowie ZSO Nr 1 w Rzeszowie wraz z opiekunami wzięli udział  w dn. 12-16.04.2010 w ostatnim już spotkaniu projektowym w Tisnov. W trakcie pobytu młodzież poznała tamtejszą szkołę i miasto, uczestniczyła w zorganizowanych warsztatach oraz wycieczkach. Bardzo interesujące było zwiedzanie zamku Bernstein, po którym oprowadzali uczniowie czescy w strojach z dawnych epok historycznych. Byli też naszymi przewodnikami podczas zwiedzania Tisnov i Brna. Młodzież uczestnicząca w spotkaniu miała też okazję poznać technikę Blaudruck /niebieskiego nadruku/ w zakładzie rękodzielniczym w Olesnice. Niezapomniane wrażenie pozostawiła Praga, a w niej zamek i most Karola oraz przepiękny zegar astronomiczny w rynku starego miasta.