Rzeszów (Polska)

W dniach 12.-16.10.2009 gościliśmy w ramach programu Comenius młodzież i nauczycieli ze szkół partnerskich ze Słowacji, Czech, Węgier i Rumunii. Wspólnie z uczniami naszej szkoły wzięli oni udział w przygotowanych z tej okazji warsztatach w Centrum Wikliniarstwa w Rudniku nad Sanem, w Zagrodzie Garncarskiej w Medyni Głogowskiej oraz w Uniwersytecie Ludowego Rzemiosła Artystycznego w Woli Sękowej. W czasie całodniowego pobytu w skansenie w Kolbuszowej mieli okazję obserwować wypiek chleba oraz pracę kowala, wziąć udział w warsztatach bibułkarstwa, poznać regionalny strój rzeszowski oraz obejrzeć elementy tradycyjnego wesela lasowiackiego. Zwiedzili również Muzeum Rzemiosła w Krośnie. W drugim dniu pobytu goście złożyli wizytę w szkole, gdzie powitani zostali chlebem i solą, a po obejrzeniu programu artystycznego przedstawili swoje prezentacje związane z realizowanym projektem.
Atrakcją pobytu było zwiedzanie Zamku i Powozowni w Łańcucie oraz koncert organowy w Bazylice O.O. Bernardynów w Leżajsku.