Informacje dotyczące przyjęcia do klasy pierwszej gimnazjum.

Nasza szkoła zaprasza Cię w szeregi swoich uczniów. U nas nie tylko zdobędziesz wiedzę, ale i pogłębisz swoje zainteresowania.
Zapewniamy dodatkowe, bezpłatne zajęcia.
Jeśli pasjonujesz się sportem, oferujemy Ci możliwość nauki gry w piłkę nożną, siatkówkę.
Chcesz zostać poliglotą? Ułatwią Ci to nadobowiązkowe, atrakcyjnie prowadzone zajęcia z języka angielskiego lub niemieckiego. Jesteś uzdolniony muzycznie? Wybierz zajęcia wokalne.
Interesujesz się dziennikarstwem? chcesz zostać znanym dziennikarzem? Zapraszamy! pierwsze szlify zdobędziesz uczestnicząc w warsztatach dziennikarskich. Jeśli interesujesz się matematyką czy informatyką, możesz zdecydować się na kółko matematyczne z zastosowaniem praktycznym lub informatyczne. Wiedzę z innych dziedzin poszerzysz uczestnicząc w zajęciach kół przedmiotowych. Możesz także skorzystać z zajęć wyrównawczych.
Mamy nadzieję, że znalazłeś coś dla siebie.

ZAPRASZAMY I OFERUJEMY

• Naukę od 800.- 1515. w bardzo dobrych warunkach: pracownie przedmiotowe, dwie pracownie komputerowe ze stałym dostępem do internetu, dwie sale gimnastyczne, sala rehabilitacyjna, siłownia, pracownia multimedialna, biblioteka, kompleks boisk sportowych.
  • Bazę socjalną i opiekę medyczną: stołówkę szkolna, higienistka, szkoła dostosowana do wymagań uczniów niepełnosprawnych.
  • Kontynuację i naukę języków obcych: angielski, niemiecki, (kontynuacja ze szkoły podstawowej - 3 godz. tygodniowo, drugi język - 1 godz. tygodniowo, w obu wypadkach podział na grupy).
  • Dodatkowe, bezpłatne zajęcia: piłka nożna, piłka siatkowa, języki: niemiecki i angielski, zajęcia wokalne, kółko dziennikarskie, matematyczne z zastosowaniem praktycznym, informatyczne, koła przedmiotowe, zajęcia wyrównawcze.
  • Klasy integracyjne dla uczniów niepełnosprawnych ruchowo, rehabilitację.
  • Możliwość uczestnictwa w konkursach przedmiotowych i innych organizowanych dla gimnazjów (jak dotąd liczni laureaci, także na szczeblu ogólnopolskim)

Zasady rekrutacji: uczniowie zamieszkali w rejonie gimnazjum lub uczęszczający do szkół leżących w rejonie przyjmowani są na podstawie świadectwa ukończenia szkoły podstawowej. Uczniowie spoza rejonu muszą mieć, co najmniej poprawną ocenę z zachowania oraz co najmniej 80 punktów ze sprawdzianu po szóstej klasie.

Dyrekcja i Rada Pedagogiczna